Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi zaprasza do udziału w spotkaniach związanych z programem transnarodowym Interreg Region Morza Bałtyckiego i Interreg Europa Środkowa oraz międzyregionalnego INTERREG EUROPA.

Spotkania odbędą się w Poznaniu (3 marca 2015 roku), Katowicach (12 marca 2015 roku) oraz Toruniu (17 marca 2015 roku). Zaprezentowana zostanie oferta trzech programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Reprezentanci Urzędów Marszałkowskich przedstawią także temat przewodni w kontekście Regionalnych Programów Operacyjnych 2014-2020.

Przedstawione będą również przykłady zrealizowanych projektów nawiązujących do tematyki danego spotkania. Celem połączenia tematyki EWT z RPO jest pokazanie, jak dzięki projektom transnarodowym i międzyregionalnym można przygotować lepszej jakości projekty regionalne. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych spotkań dostępne są w załączonych programach.

Rejestracja na spotkania w trybie on-line jest otwarta pod adresem: www.europasrodkowa.gov.pl.

Rozpoczął się pierwszy nabór projektów w Programie Interreg Europa Środkowa (Central Europe). Nabór jest dwuetapowy. Pierwszy etap naboru polega na złożeniu przez aplikujących jedynie koncepcji projektu (tzw. noty koncepcyjnej) i trwa od 12 lutego do 13 kwietnia 2015 r. Tylko wnioskodawcy projektów wybranych w 1. etapie będą mogli wziąć udział w etapie 2. kiedy aplikujący zobowiązani są do złożenia już kompletnej aplikacji projektowej (z budżetem, zamkniętym partnerstwem etc.).Program oferuje wsparcie finansowe dla projektów transnarodowych będących odpowiedzią na wyzwania regionalne w obszarze innowacyjności, gospodarki niskoemisyjnej, środowiska, kultury i transportu. Dofinansowanie dla polskich instytucji wynosi do 85% kosztów kwalifikowalnych.

Szczegółowe informacje o naborze i samym Programie znajdują się na stronie www.interreg-central.eu www.europasrodkowa.gov.pl oraz www.ewt.gov.pl.

Zachęcamy również do konsultowania propozycji projektowych oraz poszukiwania partnerstwa przy wsparciu punktu kontaktowego Europejskiej Współpracy Terytorialnej (programów transnarodowych i międzyregionalnego) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: tel. 89 521 93 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zobacz szczegółowy program spotkań:

Spotkanie w Poznaniu

Spotkanie w Katowicach 

Spotkanie w Toruniu