Do 25 stycznia 2018 r. potrwa trzeci nabór wniosków w programie współpracy transnarodowej Interreg Central Europe (Europa Środkowa) 2014-2020.

Konkurs skierowany jest do organizacji publicznych i prywatnych, które chcą współpracować z partnerami z Europy Środkowej  na rzecz rozwoju regionów, miast i lokalnych społeczności.  Nabór dotyczy czterech kluczowych obszarów priorytetowych:

  • Współpraca w zakresie innowacji na rzecz zwiększenia konkurencyjności
  • Współpraca w zakresie strategii niskoemisyjnych
  • Współpraca w zakresie zasobów naturalnych i kulturowych na rzecz trwałego wzrostu gospodarczego
  • Transport

Program Europa Środkowa obejmuje swoim zasięgiem  wszystkie regiony Austrii, Chorwacji, Czech, Węgier, Polski, Słowacji i Słowenii, a także ośmiu landów z Niemiec  oraz dziewięciu regionów
z Włoch.Partnerstwa ponadnarodowe mogą tworzyć zarówno organizacje publiczne, jak i prywatne. Minimalnym wymaganiem dla partnerstwa w projekcie jest udział 3 partnerów finansowych z co najmniej 3 państw. Czas trwania projektu wynosi około 36 miesięcy. Poziomy współfinansowania sięgają 85% w zależności od położenia geograficznego instytucji. Budżet do dyspozycji w trwającym naborze wynosi około 60 mln EUR.

Obecny trzeci nabór  zorganizowany w procedurze jednostopniowej. W pełni opracowane propozycje projektów należy składać za pośrednictwem internetowego narzędzia, elektronicznego systemu monitorowania (eMS).

Więcej informacji:

http://www.interreg-central.eu

Wniosek aplikacyjny:

http://www.interreg-central.eu/Content.Node/apply/documents.html

Zapraszamy również do konsultowania koncepcji projektowych z Regionalnym Punktem Kontaktowym programów współpracy terytorialnej działającym w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, tel. 89 521 93 24, e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.