Trwający pierwszy nabór projektów w nowej edycji Programu współpracy międzyregionalnej Interreg Europa na lata 2021-2027 to również okazja na uczestnictwo w serii spotkań on-line. Wydarzenia organizowane przez Wspólny Sekretariat Programu w Lille (Francja) poświęcone są zagadnieniom, które powinny przyczynić się do przygotowania jakościowych projektów.

W programie spotkań obecne są m.in. przybliżenie oferty programu, zasady pierwszego naboru wniosków oraz narzędzia dla wnioskodawców - w tym oferty wsparcia dla instytucji ubiegających się o dofinansowanie. Językiem spotkań będzie j. angielski.

Terminy i tematyka webinariów:

  • 25 kwietnia - Building a successful partnership (Budowanie udanego partnerstwa)
  • 26 kwietnia - Designing project methodology (Opracowywanie metodologii projektu)
  • 27 kwietnia - Management, budget and finances (Zarządzanie, budżet i finanse)
  • 28 kwietnia - Project communication (Komunikacja projektu)

Rejestracja na webinaria: https://www.interregeurope.eu/news-and-events/events/project-development-webinars

Terminy sesji pytań i odpowiedzi:

Podczas rejestracji można zadawać pytania dotyczące naboru oraz opracowywania wniosku o dofinansowanie. Odpowiedzi udzielą w trakcie sesji specjaliści ze Wspólnego Sekretariatu w Lille.

Dostępne są także informacje i dokumenty programu po polsku: https://www.ewt.gov.pl/strony/o-programach/programy-interreg-2021-2027/program-interreg-europa-2021-2027/

Program Interreg Europa 2021-2027 ma na celu wzmocnienie potencjału instytucjonalnego instytucji publicznych, oferuje wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz umożliwia innowacyjne podejście projektowe w ramach pilotaży. Priorytety programu skupiają się wokół wszystkich celów polityki objętych interwencją funduszy unijnych na lata 2021-2027. Pierwszy nabór wniosków Programu potrwa do 31 maja 2022 r.

Do 31 maja 2022 r. trwa pierwszy nabór wniosków Programu Interreg Europa 2021-2027. Zainteresowani współpracą, ale nie posiadający obecnie partnerów zagranicznych do projektu mają możliwość wypełnienia formularza poszukiwania parterów projektowych - Interreg Europe 2021-2027 Partner Search Form for Polish institutions.

Formularz (do pobrania tutaj) jest dodatkowym narzędziem dla polskich instytucji, opracowanym przez Krajowy Punkt Kontaktowy Interreg Europa. Pozostałe narzędzia programu umożliwiające poszukiwanie partnerów projektowych są dostępne na Portalu Interreg Europa, w sekcji Meet the community:

- pomysły na projekty - https://www.interregeurope.eu/project-ideas

- społeczność praktyków - https://www.interregeurope.eu/community/members

Program Interreg Europa 2021-2027 ma na celu wzmocnienie potencjału instytucjonalnego instytucji publicznych, oferuje wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz umożliwia innowacyjne podejście projektowe w ramach pilotaży. Priorytety programu skupiają się wokół wszystkich celów polityki objętych interwencją funduszy unijnych na lata 2021-2027.

Informacje o Programie Interreg Europa 2021-2027 po polsku: https://www.ewt.gov.pl/strony/o-programach/programy-interreg-2021-2027/program-interreg-europa-2021-2027/

Informacji o możliwościach aplikowania udziela również punkt kontaktowy przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, tel. 89 521 93 38, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już wkrótce zainaugurowana zostanie kolejna edycja Programu współpracy międzyregionalnej Interreg Europa na lata 2021-2027. Polskie instytucje zainteresowane programem i współpracą z partnerami z całej UE i nie tylko mają możliwość wzięcia udziału w spotkaniu na temat pierwszego  naboru wniosków Interreg Europa 2021-2027. Wydarzenie organizowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej RP odbędzie się w formule online 12 kwietnia 2022 r. w godzinach 9:30–12:30.

Pierwszy nabór wniosków Programu rozpocznie się 5 kwietnia i potrwa do 31 maja 2022 r.

Webinarium ma na celu przybliżenie polskim instytucjom oferty programu, zasad pierwszego naboru wniosków oraz narzędzi dla wnioskodawców w tym oferty wsparcia dla instytucji ubiegających się o dofinansowanie. Językiem spotkania będzie j. polski.

Program Interreg Europa 2021-2027 ma na celu wzmocnienie potencjału instytucjonalnego instytucji publicznych, oferuje wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz umożliwia innowacyjne podejście projektowe w ramach pilotaży. Priorytety programu skupiają się wokół wszystkich celów polityki objętych interwencją funduszy unijnych na lata 2021-2027.

Agenda spotkania 

Rejestracja na spotkanie:

https://www.ewt.gov.pl/strony/spotkanie-informacyjne-na-temat-pierwszego-naboru-wnioskow-interreg-europa-2021-2027-formularz-rejestracyjny/

Link do spotkania zostanie rozesłany e-mailem na podane adresy 8 kwietnia br. Informacji o wydarzeniu udziela Krajowy Punkt Kontaktowy Interreg Europa, tel. 22 273  81 76, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza na Krajowy Dzień Informacyjny na temat pierwszego naboru wniosków w programie Interreg Europa 2021-2027. Spotkanie odbędzie się 15 marca 2022 roku w formule online, w godzinach 10:00 – 12:15

W trakcie spotkania pracownicy Krajowego Punktu Kontaktowego oraz Wspólnego Sekretariatu Interreg Europa (Lille, Francja) przedstawią ofertę programu, zasady pierwszego naboru wniosków oraz narzędzia dla wnioskodawców. Omówione zostaną także przykłady dotychczasowych działań i doświadczeń polskich partnerów w Programie m.in. projekty REBUS i S3UNICA (poprawa efektywności energetycznej budynków) oraz oferta wsparcia polskich instytucji ubiegających się o dofinansowanie.

Pierwszy nabór wniosków rozpocznie się już 5 kwietnia i potrwa do 31 maja 2022 r.

Szczegółowe informacje, program wydarzenia oraz rejestracja dostępne są na stronie: https://www.ewt.gov.pl/strony/rejestracja-na-krajowy-dzien-informacyjny-na-temat-pierwszego-naboru-wnioskow-interreg-europa/

Informacje o Programie Interreg Europa 2021-2027 po polsku: https://www.ewt.gov.pl/strony/o-programach/programy-interreg-2021-2027/program-interreg-europa-2021-2027/

Informacji o Programie udziela także Punkt Kontaktowy zlokalizowany w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - tel: 89 521 93 38, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 W ślad za zbliżającym się naborem nowej edycji programu współpracy międzyregionalnej Interreg Europa 2021-2027 w dniach od 14 marca do 18 marca br. odbędzie się seria spotkań online. Zainteresowani współpracą mogą wziąć udział w webinariach tematycznych prowadzonych przez ekspertów platformy learningowej Interreg Europa. Pierwszy nabór w programie planowany jest w dniach 5 kwietnia – 31 maja 2022 r.

W ciągu pięciu dni będzie można zgłębiać wiedzę, czerpać inspirację z dobrych praktyk oraz bliżej zapoznać się z funkcjonującymi w Europie rozwiązaniami z zakresu polityki regionalnej. W tym celu zaplanowano warsztaty online, rozmowy z ekspertami programu Interreg Europa, wirtualne wizyty studyjne oraz sesje matchmakingowe (inspirujące). Spotkania będą prowadzone w języku programu tj . angielskim.

Szczegółowe informacje dot. spotkań oraz rejestracja:
https://www.interregeurope.eu/policylearning/news/13897/the-policy-learning-week-is-approaching/?no_cache=1&cHash=180c93c89130e7b95541af5a25da502d 

 Sesje matchmakingowe:

Dla władz regionalnych planowane są sesje matchmakingowe. Są to tematyczne dyskusje nad wybranymi zagadnieniami rozwoju regionalnego, adresowane w szczególności do instytucji zarządzających programami funduszy strukturalnych.

Sesje matchmakingowe z udziałem zagranicznych partnerów organizują i moderują eksperci. Trwają od 90 minut do dwóch godzin. Będzie to także okazja do zapoznania potencjalnych partnerów projektowych i przetestowania wymiany doświadczeń z europejskimi podmiotami w praktyce. Więcej informacji na ten temat i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie programu Interreg Europa

 Terminy i tematyka spotkań:

• 14 marca 2022 – Środowisko i gospodarowanie zasobami

• 15 marca 2022 – Konkurencyjność Małych i Średnich Przedsiebiorstw

• 16 marca 2022 - Badania i innowacje

• 17 marca 2022 - Gospodarka niskoemisyjna

• 18 marca 2022 – Sesje matchmakingowe (wymagane ustalenia z ekspertami)

 Informacji o Programie udziela również Punkt Kontaktowy zlokalizowany w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie, 89 521 93 38, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.