Czwarty i ostatni już nabór wniosków w programie  współpracy międzyregionalnej  Interreg Europa potrwa od 7 maja do 22 czerwca 2018 r.

Tematyka programu obejmuje wzmacnianie badań naukowych, rozwój technologiczny i innowacje, zwiększanie konkurencyjności MŚP, wspieranie przejścia na gospodarkę niskoemisyjną we wszystkich sektorach oraz ochronę środowiska i promowanie efektywnego gospodarowania zasobami. Aktualny nabór obejmuje wszystkie priorytety Programu, ale szczególnie mile widziane są projekty podejmujące problematykę gospodarki niskoemisyjnej.

Program Interreg Europa jest doskonałym narzędziem do inicjowania zmian oraz wprowadzania innowacji. W oparciu o wymianę doświadczeń i wiedzy z partnerami oraz ekspertami z państw członkowskich Unii Europejskiej, Norwegii i Szwajcarii mamy możliwość unowocześniania polskich instrumentów polityki (strategie rozwoju miast, gmin, plany społeczno-gospodarcze, regionalne i krajowe programy operacyjne, polityki krajowe, strategie niskoemisyjne itd.)

Do udziału w projektach zachęcamy przede wszystkim  władze i inne instytucje publiczne (różnego szczebla) lub instytucje non-profit zaangażowane w tworzenie różnych instrumentów polityk. Rekomendowane partnerstwo powinno obejmować od 5 do 10 instytucji . Średni budżet projektu to ok 1-2 mln EUR a poziom dofinansowania dla partnerów polskich wynosi 85%

Zachęcamy Państwa do śledzenia informacji na stronie programu https://www.interregeurope.eu  oraz poszukiwania potencjalnych zagranicznych partnerów projektowych lub inicjatyw do których można dołączyć na stronie https://www.interregeurope.eu/search/ .

Wspólny Sekretariat Programu organizuje serię webinariów dla partnerów wiodących projektów:

    15 maja 2018 r.  Efektywne partnerstwo w projekcie

    16 maja 2018 r.  Projektowanie metodologii projektu

    17 maja 2018 r. zarządzanie budżetem i finansami

    18 maja 2018 r. Planowanie strategii komunikacji projektu

Rejestracja na warsztaty odbywa się poprzez stronę Programu https://www.interregeurope.eu/news-and-events/

Szczegółowe informacje o naborze dostępne są na stronie https://www.interregeurope.eu/projects/apply-for-funding/

Zapraszamy również do konsultowania wstępnych koncepcji  projektowych z Regionalnym Punktem Kontaktowym programów współpracy terytorialnej działającym w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, tel. 89 521 93 24, e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Polsce informacji na temat programu i naboru udziela także Krajowy Punkt Kontaktowy Interreg Europa tel.: +48 32 253 90 08, e-mail e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.