W ślad za zbliżającym się naborem nowej edycji programu współpracy międzyregionalnej Interreg Europa 2021-2027 w dniach od 14 marca do 18 marca br. odbędzie się seria spotkań online. Zainteresowani współpracą mogą wziąć udział w webinariach tematycznych prowadzonych przez ekspertów platformy learningowej Interreg Europa. Pierwszy nabór w programie planowany jest w dniach 5 kwietnia – 31 maja 2022 r.

W ciągu pięciu dni będzie można zgłębiać wiedzę, czerpać inspirację z dobrych praktyk oraz bliżej zapoznać się z funkcjonującymi w Europie rozwiązaniami z zakresu polityki regionalnej. W tym celu zaplanowano warsztaty online, rozmowy z ekspertami programu Interreg Europa, wirtualne wizyty studyjne oraz sesje matchmakingowe (inspirujące). Spotkania będą prowadzone w języku programu tj . angielskim.

Szczegółowe informacje dot. spotkań oraz rejestracja:
https://www.interregeurope.eu/policylearning/news/13897/the-policy-learning-week-is-approaching/?no_cache=1&cHash=180c93c89130e7b95541af5a25da502d 

 Sesje matchmakingowe:

Dla władz regionalnych planowane są sesje matchmakingowe. Są to tematyczne dyskusje nad wybranymi zagadnieniami rozwoju regionalnego, adresowane w szczególności do instytucji zarządzających programami funduszy strukturalnych.

Sesje matchmakingowe z udziałem zagranicznych partnerów organizują i moderują eksperci. Trwają od 90 minut do dwóch godzin. Będzie to także okazja do zapoznania potencjalnych partnerów projektowych i przetestowania wymiany doświadczeń z europejskimi podmiotami w praktyce. Więcej informacji na ten temat i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie programu Interreg Europa

 Terminy i tematyka spotkań:

• 14 marca 2022 – Środowisko i gospodarowanie zasobami

• 15 marca 2022 – Konkurencyjność Małych i Średnich Przedsiebiorstw

• 16 marca 2022 - Badania i innowacje

• 17 marca 2022 - Gospodarka niskoemisyjna

• 18 marca 2022 – Sesje matchmakingowe (wymagane ustalenia z ekspertami)

 Informacji o Programie udziela również Punkt Kontaktowy zlokalizowany w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie, 89 521 93 38, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.