W dniach 17-18 kwietnia 2019 r. w siedzibie Biura Regionalnego w Ełku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyły się konsultacje pomysłów projektowych Programu Litwa-Polska 2014-2020 zorganizowane przez Regionalny Punkt Kontaktowy Programu Litwa-Polska w Olsztynie (RPK).

Przedstawiciele RPK spotkali się z instytucjami zainteresowanymi aplikowaniem w przyszłym naborze wniosków projektowych. Omówiono m.in. najczęściej popełniane błędy w trakcie przygotowywania wniosków, kwestie dotyczące zasad wdrażania zatwierdzonych projektów oraz formowania partnerstwa transgranicznego. W konsultacjach uczestniczyło 11 instytucji z subregionu ełckiego zainteresowanych realizacją projektów transgranicznych we współpracy z partnerami litewskimi.

Najbliższy, czwarty już nabór wniosków planowany jest od 10 czerwca do 30 września 2019 roku. Nabór będzie otwarty na priorytety I, II i III Programu. Ze względu na wyczerpaną alokację w IV priorytecie, nabory w tej osi nie będą kontynuowane.  Do pozyskania przez beneficjentów z Polski i Litwy będzie około 25 milionów euro z EFRR. Projekty mogą liczyć na dofinansowanie do 85 % kosztów kwalifikowalnych przy maksymalnej wartości budżetu projektu wynoszącej 1 milion euro

WIĘCEJ INFORMACJI O NABORZE

Informacji o Programie udzielają:

  • Pan Karol Ostrowski – tel.: 89 52 19 324, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pan Rafał Bartnikowski – tel.: 89 52 19 323, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacje na temat Programu znajdą Państwo na stronach: