Za nami XI posiedzenie Wspólnego Komitetu Monitorującego Programu Interreg Litwa-Polska 2014-2020, podczas którego podjęto decyzje o dofinansowaniu kolejnych projektów transgranicznych.
Szczególną uwagę poświecono projektom wspomagającym walkę z negatywnymi skutkami społeczno-ekonomicznymi pandemii COVID-19 na polsko-litewskim pograniczu.

Wsparcie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) na łączną kwotę blisko
4,7 mln euro uzyskało siedem projektów, w tym dwa przedsięwzięcia realizowane przez beneficjentów z województwa warmińsko-mazurskiego, tj. :

  1. „Sport dla wszystkich”

Partnerzy projektu- Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku, Miasto Alytus

Łączna kwota dofinansowania - ok. 850 tys. euro, w tym ok. 250 tys. euro dla giżyckiej instytucji.

  1. „Turystyka zdrowotna ujawniająca naturalne i kulturowe dziedzictwo regionów trockiego i giżyckiego”

Partnerzy projektu-  Gmina Trakai,  Gmina wiejska Giżycko

Łączna kwota dofinansowania- ok. 850 tys. euro, w tym ok. 440 tys. euro dla Gminy Wiejskiej Giżycko.

W związku z wyczerpaniem puli środków Programu Litwa-Polska dostępnych w ramach trwającego od 5 maja 2020 roku ciągłego naboru wniosków, podjęto również decyzję o wstrzymaniu dalszego naboru wniosków projektowych, począwszy od dnia 24 września 2020 roku.

Przypomnijmy, że wartość przyznanego dofinansowania EFRR w ramach zakończonego V naboru wniosków wynosi ok. 12,3 mln euro.

Informacji na temat V naboru wniosków Programu Litwa-Polska udziela Regionalny Punkt Kontaktowy Programu w Olsztynie:mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 89 521 93 23/24

Szczegółowe informacje o Programie znaleźć można również na stronie www.lietuva-polska.eu oraz www.ewt.warmia.mazury.pl w zakładce Litwa-Polska.