Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Współpracy na polsko-litewskim pograniczu połączone ze świętowaniem XXX-lecia Europejskiej Współpracy Terytorialnej Interreg były okazją do zorganizowania pieszej wycieczki trekkingowej oraz towarzyszącego konkursu pod hasłem „Posadź roślinę swojego projektu”.

Oba wydarzenia, których współorganizatorem był Regionalny Punkty Kontaktowy Programu Litwa-Polska w Olsztynie spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony beneficjentów Programu oraz członków lokalnej społeczności.

Na starcie wycieczki pojawiło się ponad 150 uczestników, którzy spacerując wzdłuż leśnych, przygranicznych szlaków pokonali pieszo łącznie około 3000 kilometrów, co stanowi równowartość 6-krotnego dystansu dzielącego Wilno i Warszawę.  

Uczestnicy wydarzenia z Polski i Litwy spotkali się w punktach „Pomachaj Polsce/Litwie” usytuowanych po obu stronach rzeki Marycha biegnącej wzdłuż granicy Polski i Litwy. Osoby biorące udział w wydarzeniu mogły również zapoznać się z wystawą zdjęć prezentujących rezultaty dotychczas zrealizowanych projektów, w tym przedsięwzięć z udziałem partnerów z Warmii i Mazur. Wycieczka stanowiła również  świetną okazję do lepszego poznania się oraz wymiany wiedzy i doświadczeń wśród beneficjentów Programu Interreg Litwa-Polska.

Zapraszamy do obejrzenia filmu video oraz galerii zdjęć z wydarzenia, które oddają atmosferę tego wydarzenia.

Z kolei w ramach konkursu „Posadź roślinę swojego projektu”  dotychczasowi beneficjenci Programu Litwa-Polska wykazali się ogromną kreatywnością, zasadzając wiele pięknych roślin symbolizujących dotychczas zrealizowane przedsięwzięcia programu Litwa-Polska. Nadesłane w ramach konkursu prace dostępne są pod tym linkiem.

Po więcej informacji na temat Programu Litwa-Polska zapraszamy na nasz profil „Interreg Warmia i Mazury” na Facebooku, gdzie prezentujemy również aktualności oraz ciekawostki dot. innych Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej Interreg realizowanych na Warmii, Mazurach i Powiślu.