Blisko 60 przedstawicieli samorządów oraz organizacji pozarządowych z subregionów ełckiego i olsztyńskiego województwa warmińsko-mazurskiego uczestniczyło w regionalnej konferencji online poświęconej konsultacjom publicznym Programu Interreg Litwa-Polska na lata 2021-2027.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej RP (Instytucja Krajowa Programu) , Wspólnego Sekretariatu Programu z Wilna oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przedstawili m.in. ofertę tematyczną Programu Interreg Litwa-Polska 2021-2027 oraz omówili przebieg procesu przygotowania Programu.

Nie zabrakło również praktycznych informacji na temat Programu w tym dotyczycących potencjału do nawiązania/udoskonalenia tematycznych partnerstw funkcjonalnych oraz możliwości ubiegania się o dofinansowanie Programu przez instytucje mające swoją siedzibę poza obszarem głównym Programu.

W trakcie spotkania pracownicy Regionalnego Punktu Kontaktowego Programu w Olsztynie przedstawili również możliwości jakie daje RPK oferując m.in. pomoc w znalezieniu partnera projektowego, czy rozwinięcia pomysłu na projekt  transgraniczny z partnerem z Litwy.

Spotkanie było również okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy w prorgamie Litwa-Polska w naszym województwie. Beneficjenci z Urzędów Miejskich w Ełku i w Orzyszu, podzielili się w inspirujący sposób z uczestnikami konferencji swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami oraz informacjami odnośnie ich projektów zrealizowanych dzięki polsko-litewskiej współpracy transgranicznej Interreg.

Konferencja była etapem konsultacji publicznych treści projektu Programu Operacyjnego Interreg Litwa-Polska 2021-2027.

Wciąż istnieje możliwość zgłaszania uwag do projektu Programu za pośrednictwem formularza konsultacyjnego on-line  w terminie do 19 stycznia 2022 r.  Dokumenty będące przedmiotem konsultacji oraz formularz znajdują się na portalu informacyjnym Interreg dla Warmii
i Mazur pod tym linkiem.

W przypadku dodatkowych pytań bądź wątpliwości związanych z procesem konsultacji zachęcamy do kontaktu z pracownikami Regionalnego Punktu Kontaktowego Programu Interreg Litwa-Polska w Olsztynie- e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 89 521 93 23/24.

Zachęcamy również do zapoznania się z prezentacjami ze spotkania:

Przygotowanie programu Interreg Litwa-Polska 2021-2027 ,

Zakres tematyczny Programu Interreg Litwa-Polska 2021-2027 ,

Kaczka podróżująca po drogach transgranicznych - Gmina Orzysz 

Powiązania funkcjonalne i projekt strategiczny Programu Interreg Litwa-Polska 2021-2027

Oferta wsparcia Regionalnego Punktu Kontaktowego w Olsztynie