Dwa nowe integracyjne place zabaw powstały przy Przedszkolach Miejskich nr 4 oraz nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku w ramach transgranicznego projektu Programu Interreg V-A Litwa-Polska 2014-2020 pn. „Giżycko i Varena – współpraca na rzecz promowania włączenia społecznego, walki z ubóstwem i dyskryminacją”.

Integracyjne place zabaw to przestrzenie pozbawione barier, bezpieczne dla maluchów z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mogą one korzystać z zabawek edukacyjnych na równi z pełnosprawnymi rówieśnikami. W ten sposób zapewniono najmłodszym dostęp nie tylko do zabawy i rozrywki, ale również do rozwoju i wspólnej integracji.

Nowe przestrzenie rekreacyjne zostały wyposażone w podjazdy dla wózków, oznaczenia dla osób niewidomych lub niedowidzących, jak również dodatkowe poręcze dla dzieci, które mają problemy z poruszaniem się.

Partnerzy projektu - Miasto Giżycko oraz Varena realizują również szereg działań pozainwestycyjnych, takich jak m.in. cykl specjalistycznych szkoleń oraz warsztatów dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, lokalne eventy integracyjne, czy organizacja Transgranicznych Olimpiad dla przedszkolaków z Polski i Litwy, promujących zdrowy styl życia i integrację społeczną.

Photo 4 Photo 4 Photo 4 Photo 4 Photo 4