Instytucja Zarządzająca (Ministerstwo Rozwoju RP) oraz Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020 organizują Forum Poszukiwania Partnerów, które odbędzie się w Olsztynie 13 czerwca 2017 r., w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie, ul. Jagiellońska 91a.

Głównym celem organizowanego wydarzenia jest przede wszystkim wsparcie instytucji zainteresowanych realizacją wspólnych polsko-rosyjskich projektów w poszukiwaniach potencjalnych partnerów do przyszłych projektów transgranicznych.

W programie Forum przewidziano m.in. prelekcje na temat głównych założeń Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020 oraz zasad, na jakich odbędzie się pierwszy nabór wniosków w tym logiki przygotowania projektów w poszczególnych priorytetach programu.

Beneficjentami programu mogą być polskie i rosyjskie instytucje publiczne lub organizacje non profit (np. władze lokalne/regionalne, instytucje naukowe, organizacje pozarządowe, agencje rządowe, samorządowe itp.), zainteresowane wdrożeniem projektów współpracy transgranicznej w oparciu o dostępne priorytety Programu (tj. dot. dziedzictwa kulturowego, ochrony środowiska, transportu drogowy i sieci IT, bezpieczeństwa granic).

Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajdują się na oficjalnej stronie Wspólnego Sekretariatu Technicznego (http://www.plru.eu/en/news/84,Invitation-to-the-Partner-Search-Forum-on-13th-June-2017-in-Olsztyn).

Aby wziąć udział w Forum należy wypełniony i podpisany formularz rejestracyjny przesłać do dnia 6 czerwca 2017r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udział w Forum Pozyskiwania Partnerów jest zwolniony z opłat. Mimo wszystko, liczba uczestników jest ograniczona, a o możliwości wzięcia udziału w wydarzeniu decyduje kolejność składania formularzy rejestracyjnych. Organizator zapewnia tłumaczenie symultaniczne w trakcie sesji plenarnych i konsekutywne w trakcie sesji wymiany pomysłów projektowych.

W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się ze Wspólnym Sekretariatem Technicznym Programu w Olsztynie, tel. 89 722 81 56, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o Programie Polska-Rosja 2014-2020: www.plru.eu oraz www.ewt.warmia.mazury.pl w zakładce Polska-Rosja