Już w październiku rozpocznie się VI nabór wniosków w Programie Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Południowy Bałtyk 2014-2020.

Program Południowy Bałtyk wspiera międzynarodowe projekty transgraniczne realizowane wspólnie przez partnerów z nadmorskich regionów Polski, Szwecji, Danii, Niemiec oraz Litwy.

Obszar kwalifikowalny w województwie warmińsko-mazurskim obejmuje subregion elbląski. W projektach mogą uczestniczyć także władze regionalne i inne instytucje, których główna siedziba znajduje się poza obszarem kwalifikowalnym, ale obejmują zasięgiem swojej działalności cały region.

Pozostałe instytucje, które mają swoją siedzibę poza obszarem Programu mogą uczestniczyć w projekcie jeśli nie mają swojego odpowiednika w tym obszarze, a ich udział jest pożądany z punktu widzenia wspierania rozwoju regionu Południowego Bałtyku.

VI nabór projektów potrwa od 1 października do 18 grudnia i będzie otwarty dla następujących Celów Szczegółowych Programu:
2.2 Zielone technologie (przyjazne środowisku) - dostępna alokacja: 5,22 mln EUR
3 Zrównoważony transport - dostępna alokacja: 2,15 mln EUR
4 Wzmocnienie wydajności zasobów ludzkich - dostępna alokacja: 1,23 mln EUR
5 Zwiększenie wydajności współpracy podmiotów lokalnych -dostępna alokacja: 0,4 mln EUR

Instytucje i samorządy zainteresowane Programem Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 zachęcamy do kontaktu i konsultowania pomysłów projektowych z Regionalnym Punktem Kontaktowym Programu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 89 521 93 24.

Indywidulane konsultacje projektowe organizuje także Wspólny Sekretariat Programu w Gdańsku. Konsultacje dla instytucji z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego odbędą się 25 września w Gdańsku (rejestracja on line na stronie https://southbaltic.eu/consultation otwarta jest do 15 września)

Polecamy również film poświęcony VI naborowi projektów