Urząd Marszałkowski w Olsztynie oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Programu Południowy Bałtyk 2014-2020 zaprasza na warsztaty generowania projektów Programu współpracy transgranicznej Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020, które odbędą się 3 listopada 2016 r. w Elblągu.

Warsztaty z udziałem instytucji Programu oraz eksperta doświadczonego w przygotowaniu i ocenie projektów transgranicznych mają na celu przybliżenie instytucjom z subregionu elbląskiego procesu przygotowania projektu oraz przedstawienie inspirujących pomysłów na projekt transgraniczny. Częścią spotkania będzie także szkolenie z logiki oraz zasad przygotowania projektów właściwych dla Programu Południowy Bałtyk 2014-2020. Odbędą się również indywidualne  konsultacje z instytucjami chcącymi doprecyzować swoje koncepcje projektowe pod kątem wymogów Programu i nadchodzących naborów wniosków. Bieżące informacje o stanie realizacji Programu przedstawi ekspert Wspólnego Sekretariatu Programu w Gdańsku.

Program Południowy Bałtyk 2014-2020 wspiera w subregionie elbląskim (jedynym z województwa warmińsko-mazurskiego) realizację projektów w ramach następujących obszarów tematycznych: internacjonalizacja i poprawa zdolności do innowacji sektora MŚP, dziedzictwo naturalne i kulturowe, zielone (przyjazne środowisku) technologie, poprawa łączności transgranicznej, wzmocnienie wydajności zasobów ludzkich oraz zwiększenie zdolności do współpracy podmiotów lokalnych.

Najbliższy nabór wniosków w Programie potrwa między 2 listopada, a 16 grudnia 2016 r.

Termin przesyłania zgłoszeń na warsztaty: 26 października 2016 na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i/lub faxem 89 521 93 09.

Informacji na temat Programu Interreg V-A Południowy Bałtyk udziela Regionalny Punkt Kontaktowy Programu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: tel. 89 521 93 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Regionalne_warsztaty_generowania_projektów_Programu_Południowy_Bałtyk_-_program_spotkania.pdf

Formularz_zgłoszeniowy_Elbląg_3_listopada_2016.doc