10 stycznia rozpoczął się kolejny nabór na projekty „kapitału zalążkowego” tzw. seed money w Programie Interreg Południowy Bałtyk (3 i 4 Oś Priorytetowa).

Wsparcie w ramach projektów typu „seed money” udzielane jest na przygotowanie koncepcji projektowej gotowej do złożenia w następnym etapie w ramach regularnych naborów wniosków w Programie Południowy Bałtyk. Otrzymane środki mogą zostać przeznaczone m.in. na poszukiwanie partnerów projektowych, przeprowadzenie koniecznych analiz, warsztatów lub opracowanie danych potrzebnych do przygotowania głównego projektu.

Aktualny nabór wniosków dotyczy tylko dwóch Osi Priorytetowych Programu:

  • Oś 3 Poprawa łączności transgranicznej na rzecz funkcjonalnego niebieskiego i zielonego transportu;
  • Oś 4 Wzmocnienie wydajności zasobów ludzkich na rzecz niebieskiej i zielonej gospodarki obszaru.

Nabór wniosków potrwa do 30 stycznia 2017 r.

Ogłoszenie naboru wniosków dla projektów regularnych w Programie Południowy Bałtyk planowane jest już 22 maja 2017 r. 

Maksymalna wartość projektu kapitału zalążkowego to 40 tys. EUR. Dofinansowanie dla partnerów polskich to 85% wydatków kwalifikowanych.

Szczegółowe informacje o naborze projektów kapitału zalążkowego, w tym dokumentacja konkursowa dostępne są na stronie: https://southbaltic.eu/-/seed-money-call-for-proposals-targeting-transport-and-skilled-labour-force

Informacji na temat Programu Interreg V-A Polska-Dania-Niemcy-Litwa-Szwecja (Południowy Bałtyk) udziela Regionalny Punkt Kontaktowy Programu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: tel. 89 521 93 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..