8 lutego rozpoczął się pierwszy nabór wniosków w nowej edycji Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego na lata 2021-2027. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego na tę okoliczność organizuje regionalne webinarium poświęcone współpracy bałtyckiej i zasadom naboru w Programie Interreg BSR 2021-2027. 

Program Region Morza Bałtyckiego umożliwia wsparcie transnarodowych projektów współpracy międzynarodowej z partnerami ze wszystkich  krajów makroregionu bałtyckiego tj. Polski, Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Estonii, północnych i wschodnich landów Niemiec, północno-zachodnich obwodów w Rosji (w tym obwodu kaliningradzkiego) oraz (w założeniach Programu) Białorusi.   

Program na lata 2021-2027 wspierać będzie projekty podejmujące wspólne, transnarodowe wyzwania w zakresie: wzmacniania gospodarki i społeczeństw na zewnętrzne zagrożenia  np. pogorszenie koniunktury, kryzysy natury zdrowotnej ; podnoszenia jakości i efektywności usług publicznych; poprawy stanu oraz zrównoważonego wykorzystania wód;  wspierania  gospodarki o obiegu zamkniętym, transformacji energetycznej i inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności przyjaznej środowisku.

Nabór projektów potrwa do 26 kwietnia (projekty główne) oraz do 30 marca (projekty małe). Ważne daty w międzyczasie to także: 15 marca (projekty główne) oraz 9 marca (projekty małe). W tych terminach należy złożyć obligatoryjnie do konsultacji ze Wspólnym Sekretariatem wstępne koncepcje projektów tzw. Project Idea Form (PIF). 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w międzynarodowych projektach współpracy w Programie Region Morza Bałtyckiego zapraszamy do udziału w regionalnym spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 24 lutego (online) na platformie Webex. Omówiony zostanie zakres tematyczny programu, zasady naboru wniosków oraz regionalny punkt widzenia na kwestie wspierania  współpracy bałtyckiej.  Ponadto, partnerzy wybranych projektów wspartych w Programie w perspektywie 2014-2020, podzielą się swoimi doświadczeniami i opowiedzą o rezultatach działań zrealizowanych dzięki wsparciu Programu.

Udział w spotkaniu online należy potwierdzić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 23 lutego.

Link do spotkania zostanie wysłany z potwierdzeniem rejestracji.

Program spotkania (wstępny)

Foto: Licencja Pixabay