Trwa nabór na projekty współpracy transnarodowej w Regionie Morza Bałtyckiego. Zachęcamy zainteresowane instytucje z województwa warmińsko-mazurskiego do składania wniosków z pomysłami projektowymi do programu Interreg Regionu Morza Bałtyckiego w trzech obszarach tematycznych: Potencjał dla Innowacji, Efektywne Gospodarowanie Zasobami Naturalnymi  oraz Zrównoważony  TransportTermin składania wniosków mija 15 stycznia 2018 r.

O dofinansowanie z Programu mogą ubiegać się władze publiczne na szczeblu lokalnym,  regionalnym lub krajowym, organizacje pozarządowe, organizacje badawczo-szkoleniowe, sektorowe agencje i stowarzyszenia, a także organizacje non-profit .

W trwającym naborze dostępnych jest 57,5 ​​milionów EUR z czego 23,3 mln EUR przeznaczonych jest na projekty wspierające innowacje,  18,5 mln EUR na projekty dotyczące zasobów naturalnych oraz 15,7 mln EUR na projekty transportowe.

Wnioskodawcy proszeni są o przedłożenie Wspólnemu Sekretariatowi Programu w Rostoku (Niemcy) formularza pomysłu na projekt najpóźniej do dnia 15 stycznia 2018 r. i jest to warunek ewentualnego zaproszenia do dalszych konsultacji pomysłu projektowego z Sekretariatem Technicznym Programu. Dopiero po przeprowadzeniu konsultacji wnioskodawcy mogą uzyskać dostęp do internetowego systemu aplikacji (BAMOS), za którego pośrednictwem beneficjent może złożyć kompletny wniosek
o dofinansowanie projektu. Termin na złożenie kompletnych aplikacji upływa 9 kwietnia 2018 r.

Więcej informacji na temat naboru i procedury aplikacji:

https://www.interreg-baltic.eu/apply-for-funds/regular-project-calls/secondcallforapplications.html

Zapraszamy również do konsultowania wstępnych koncepcji projektowych z Regionalnym Punktem Kontaktowym programów współpracy terytorialnej działającym w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, tel. 89 521 93 24, e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.