Jak radzić sobie z przyszłymi wyzwaniami stojącymi przed regionem Morza Bałtyckiego? za pomocą jakich narzędzi i procesów planowania przestrzennego? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie, którego celem jest możliwość stworzenia instrumentów planistycznych adresowanych do obszaru regionu Morza Bałtyckiego.

Konkurs dla młodych planistów pt. „Miejsca do życia i przestrzenie jutra” (ang.  „Livable Places and Space of Tomorrow”) organizowany jest przez VASAB (z ang. Wizje i Strategie Wokół Bałtyku) i finansowany ze środków Funduszu Instytutu Szwedzkiego z przeznaczeniem na projekty współpracy w regionie Morza Bałtyckiego. Partnerstwo projektu składa się z partnera wiodącego  Szwedzkiej Krajowej Rady Mieszkalnictwa, Budownictwa i Planowania oraz m.in.  Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczestnicy, którzy zakwalifikują się w konkursie wezmą udział w 4-dniowym międzynarodowym obozie letnim, który odbędzie się w dniach 26-29 sierpnia 2019 roku w Poznaniu. Podczas wydarzania powstaną wielonarodowe i międzysektorowe zespoły przygotowujące propozycje dotyczące planowania tzw. „przestrzeni jutra”.  Dodatkowo zespoły wezmą udział w  inspirujących warsztatach pod bacznym okiem ekspertów.  Najlepszy  zespół zostanie nagrodzony i zaproszony do zaprezentowania swojej pracy na spotkaniu ministerialnym wysokiego szczebla VASAB.

Kto może aplikować ?
• Studenci co najmniej drugiego roku  lub absolwenci;
• Osoby do 35 roku, które nie pracowały w tej samej dziedzinie dłużej niż 5 lat;
• Osoby, które  studiowały  lub pracowały w jednym z państw VASAB (Finlandia, Estonia, Łotwa,  Litwa, Polska, Niemcy, Szwecja, Białoruś, Dania, Rosja);
• Osoby interesujące się planowaniem przestrzennym i  strategicznym;
• Uczestnicy muszą być gotowi do uczestnictwa w  Obozie Letnim w Poznaniu w dniach 26-29 sierpnia 2019 r. (koszty zakwaterowania i podróży uczestników zostaną pokryte przez organizatorów).

Jak złożyć wniosek?
• Opisz wyzwania, z którymi region Morza Bałtyckiego może się zmierzyć w przyszłości.
• Opracuj pomysł, gotowe rozwiązanie, jak dostosować się do tych przyszłych wyzwań.
• Wypełnij i wyślij swoje zgłoszenie do 17 stycznia 2019 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji i regulamin konkursu na stronie internetowej VASAB www.vasab.org/ypc