Już niedługo możemy się spodziewać naborów na ciekawe projekty wspierające rozwój małych i średnich miast w ramach III edycji funduszy norweskich oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Łącznie ponad 117 milionów euro dostępne będzie z uruchamianego programu „Rozwój Lokalny”, który skierowany jest do 255 małych i średnich miast z najtrudniejszą sytuacją społeczno-gospodarczą. Pełną listę wspomnianych miast można znaleźć tutaj.

Program zapewnia systematyczne podejście do rozwoju lokalnego i zmniejszania ubóstwa mieszkańców małych i średnich miast i może obejmować działania z zakresu m. in. energii, środowiska, MŚP, biznesu, edukacji, poprawy warunków mieszkaniowych, zatrudnienia, służby zdrowia, systemów zarządzania transportem, oraz wsparcia lokalnej administracji. Wspierane będą zarówno tzw. projekty miękkie jak i nieduże inwestycyjne.

Planowany nabór na projekty odbędzie się w II kwartale 2019 roku. Granty z funduszy norweskich i EOG na projekty rozwojowe sięgają od 3 do 10 milionów euro.

 

Więcej informacji na temat Funduszy Norweskich oraz Mechanizmu Finansowego EOG można znaleźć pod adresem: http://www.eog.gov.pl/ oraz https://eeagrants.org/