Zainteresowani współpracą transnarodową i międzyregionalną w ramach Interreg mogą rejestrować się już na spotkanie wprowadzające do programów Interreg Region Morza Bałtyckiego, Interreg Europa Środkowa i Interreg Europa, które odbędzie się w formule online 28 września br. w godz. 10:30 – 12:00. Organizatorem spotkania jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej RP.

Oferta tych programów jest skierowana do wszystkich polskich województw. O dofinansowanie mogą się ubiegać władze centralne, samorządy regionalne i lokalne, instytucje publiczne oraz sektor pozarządowy. Podmioty prywatne mogą uzyskać wsparcie unijne w programach Interreg Region Morza Bałtyckiego i Interreg Europa Środkowa. W trakcie spotkania omówione zostaną szczegółowo priorytety programów i wskazówki dotyczące przygotowania dobrych jakościowo projektów.

Na październik zaplanowano ogłoszenie kolejnych naborów wniosków w Programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027, zarówno projektów małych (wartość do 500 tys. EUR) - tu będzie można składać wnioski do stycznia 2023 r., jak i projektów głównych – nabór potrwa do marca 2023 r. Konkurs na małe projekty  to nowa propozycja Programu, dedykowana w szczególności instytucjom, które wcześniej nie uczestniczyły w projektach transnarodowych. Dokładne daty naborów zostaną opublikowane  po ich ogłoszeniu przez władze Programu.

Rejestracja na spotkanie dostępna pod tym linkiem:

https://www.ewt.gov.pl/strony/ogolnopolskie-spotkanie-online-na-temat-trzech-programow-interreg-formularz-rejestracyjny/  

 Agenda spotkania: https://www.ewt.gov.pl/media/111029/Program.pdf 

Zachęcamy również do konsultacji pomysłów projektowych z Regionalnym Punktem Kontaktowym Programów Interreg działającym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie tel. 89 521 93 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.